ORGANİK SÜT ÜRÜNLERİ

ANASAYFA / ÜRÜNLER / SÜT ÜRÜNLERİ

ORGANİK SÜT ÜRÜNLERİ

Anne sütünden sonra en değerli gıdalardan biri hiç kuşkusuz süt… Besleyici değeri son derece yüksek olan süt, aynı zamanda ihtiyacımız olan kalsiyumun karşılanmasında da en önemli kaynaklardan biri. Soframıza gelen ve günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan yoğurt, tereyağı, peynir gibi süt ürünleri gıda grubunun da temel taşı…

Biz bu değerli besin kaynağını, sanayiden ve endüstriden uzak verimli topraklarden sofralarınıza taşıyoruz. Organik Tarım Kanunu ve ilgili yönetmeliği gereği TC Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın iznine tabi aşılar dışında hiçbir ilaç kullanılmıyor, tüm hayvanlarımıza koruyucu hekimlik uyguluyoruz. Organik sertifikalı topraklarda serbest dolaşan ve organik yemle beslenen Orvital ineklerini, hijyen koşullarında hassasiyetle sağıyor, pastörize ediyoruz.

Pastörize edilen organik süt ürünlerinden ayran, süzme yoğurt, kefir gibi fermente süt ürünlerinde bulunan probiyotik bakteriler de başta sindirim sistemi olmak üzere kemik gelişimi, hücre yenilenmesi ve bağışıklık sistemi üzerinden son derece etkilidir.

IBSU Gıda Yatırım ve Ticaret A.Ş. | Her hakkı saklıdır. | © 2019